KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13592437

nr 1359 2437

Oidentifierad konstnär. Signerad Skule, fors. Olja på pannå, 25x35 cm

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 9 november 2020
kl 19:37:18

9/11 17:31:43 1      Vinnande bud

Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk